Projekt

Maminky maminkám

Rádi bychom zajistili, aby podpora a péče o matky nekončila propuštěním z nemocnice.

Přestože má mnoho maminek na mateřství krásné vzpomínky, většina z nich se shodne, že šlo o velmi náročné období. Ať už po psychické nebo fyzické, tak po finanční stránce. Každá rodina si zaslouží pocit bezpečí a péče. Novopečeným maminkám zajišťujeme přístup ke všem potřebným zdravotnickým pomůckám, podporujeme je v zahájení a udržování kojení a ve dalších aspektech péče o miminko.

Nápad vzešel hlavně ze zkušeností Jany, členky naší správní rady, která pracuje jako zdravotní sestra na oddělení JIP neonatologie. „Pomůcky jako odsávačky mateřského mléka, kojenecké váhy, monitory dechu a další jsou čím dál častěji považovány za nadstandardní a nedostupné. Toto omezení může vést k nedostatečnému rozvoji miminka nebo přechodu na umělou výživu,“ říká Jana. Dnes, kdy společnost klade velký důraz na udržitelnost a ochranu životního prostředí se k tomuto problému nabízí elegantní řešení – systém vzájemného propůjčování těchto pomůcek.

Jana Pecková
Kurátorka projektu Maminky maminkám

Fotogalerie

Projekt Maminky maminkám spojuje ženy

Projekt Maminky maminkám spojuje ty ženy, které již mají období ranného mateřství za sebou a novopečené maminky, které by si nemohly dovolit potřebné zdravotní pomůcky pro své miminko. Nadační fond hraje roli prostředníka, který od dárkyň vybírá již nepoužívané pomůcky, připraví je pro další použití a následně je propůjčuje potřebným. I zdánlivá drobnost jako zapůjčení pomůcky může mít velký dopad na komfort celé rodiny.

Nabízím pomoc maminkám

Jak můžete pomoct?

Máte doma nepotřebné pomůcky pro péči o miminko? Darujte je Nadačnímu fondu pivoňka a podpořte tak rodiče, kteří si je nemohou dovolit. Pomůcky budeme propůjčovat těm, kteří je budou v danou dobu nejvíce potřebovat. Vyplňte kontaktní formulář a my se vám brzy ozveme zpět.

Pokud nepotřebné pomůcky doma nemáte a přesto byste chtěli projekt Maminky maminkám podpořit, můžete zaslat finanční dar v libovolné výši na náš transparentní účet. Vaše podpora je pro nás neocenitelná. Vytvořme společně síť solidarity a podpory, která zajistí systematickou podporu rodin v nesnázích.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Prosím, řekněte nám o vás víc..
GDPR

Potřebujete naši podporu?

Nejste v tom sami! Pokud si nemůžete dovolit zakoupit praktické pomůcky pro péči o miminko, Nadační fond pivoňka vám nabízí bezplatnou možnost jejich zapůjčení. Pomůcky pro vás poskytly rodiny, které je již nevyužijí. Vyplňte kontaktní formulář a my se vám brzy ozveme zpět.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
GDPR